  • CL31B105KOFNNNF
CL31B105KOFNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL31B105KOFNNNF
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31B105KOFNNNF
Package:
1206
Datasheet:
CL31B105KOFNNNF
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 10684
Step5Bar-code shipping tag
CL31B105KOFNNNF
  • Package / Case
    1206
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Depth
    1.6mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Height
    1.25mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.397mm