  • CL31A106MOHNNNF
CL31A106MOHNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL31A106MOHNNNF
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL31A106MOHNNNF
Package:
1206
Datasheet:
Description:
10μF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 1206
Quantity:
In Stock : 8937
Step5Bar-code shipping tag
CL31A106MOHNNNF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    1206
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    1.6002mm
  • Thickness
    1.8034mm