  • CL21F334ZOANNNC
CL21F334ZOANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21F334ZOANNNC
HK JDW NO:
700-CL21F334ZOANNNC
Description:
330nF Ceramic Capacitor -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 16354
Step5Bar-code shipping tag
CL21F334ZOANNNC
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -30°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    80%
  • Negative Tolerance
    20%
  • Height
    0.65mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm