  • CL21F106ZPFNNNF
CL21F106ZPFNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL21F106ZPFNNNF
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21F106ZPFNNNF
Package:
0805
Datasheet:
CL21F106ZPFNNNF
Description:
10μF Ceramic Capacitor 80% -82/+22% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 6437
Step5Bar-code shipping tag
CL21F106ZPFNNNF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Y5V
  • Temperature Characteristics Code
    Y5V
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    80%
  • Temperature Coefficient
    -82/+22% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    10μF
  • Voltage - Rated DC
    10V