  • CL21C821JBCNNNL
CL21C821JBCNNNL
advertisement
Manufacturer No:
CL21C821JBCNNNL
HK JDW NO:
700-CL21C821JBCNNNL
Description:
820pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 16899
Step5Bar-code shipping tag
CL21C821JBCNNNL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm