  • CL21C620JBANNND
CL21C620JBANNND
advertisement
Manufacturer No:
CL21C620JBANNND
HK JDW NO:
700-CL21C620JBANNND
Datasheet:
CL21C620JBANNND
Description:
62pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 1529
Step5Bar-code shipping tag
CL21C620JBANNND
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    62pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Multilayer
  • Height
    0.75mm
  • Length
    2mm