  • CL21C471FBANNNC
CL21C471FBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C471FBANNNC
HK JDW NO:
700-CL21C471FBANNNC
Description:
470pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 12997
Step5Bar-code shipping tag
CL21C471FBANNNC
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%