  • CL21C430GDCNCNC
CL21C430GDCNCNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C430GDCNCNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21C430GDCNCNC
Description:
43pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 11450
Step5Bar-code shipping tag
CL21C430GDCNCNC
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    43pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm