  • CL21C390JBANNND
CL21C390JBANNND
advertisement
Manufacturer No:
CL21C390JBANNND
HK JDW NO:
700-CL21C390JBANNND
Datasheet:
CL21C390JBANNND
Description:
39pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 12910
Step5Bar-code shipping tag
CL21C390JBANNND
    Select All
  • Mount
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm