  • CL21C270GBANNNC
CL21C270GBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C270GBANNNC
HK JDW NO:
700-CL21C270GBANNNC
Datasheet:
CL21C270GBANNNC
Description:
27pF Ceramic Capacitor 2% 300 ppm/°C 0805
Quantity:
In Stock : 6442
Step5Bar-code shipping tag
CL21C270GBANNNC
    Select All
  • Mount
    0805
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    27pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    C0G
  • Voltage
    50V
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm