  • CL21C182JBFNNNF
CL21C182JBFNNNF
advertisement
Manufacturer No:
CL21C182JBFNNNF
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21C182JBFNNNF
Package:
0805
Datasheet:
CL21C182JBFNNNF
Description:
1.8nF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 3426
Step5Bar-code shipping tag
CL21C182JBFNNNF
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.8nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 13 INCH
    Yes
  • Height
    1.35mm
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm