  • CL21C180FBANNNC
CL21C180FBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C180FBANNNC
HK JDW NO:
700-CL21C180FBANNNC
Datasheet:
CL21C180FBANNNC
Description:
18pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 1594
Step5Bar-code shipping tag
CL21C180FBANNNC
    Select All
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    18pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%