  • CL21C151FCANNNC
CL21C151FCANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C151FCANNNC
HK JDW NO:
700-CL21C151FCANNNC
Description:
150pF Ceramic Capacitor 1% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 11922
Step5Bar-code shipping tag
CL21C151FCANNNC
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    150pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    1%