  • CL21C122JBFNNWG
CL21C122JBFNNWG
advertisement
Manufacturer No:
CL21C122JBFNNWG
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21C122JBFNNWG
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1.2nF 50V Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 17105
Step5Bar-code shipping tag
CL21C122JBFNNWG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.2nF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm