  • CL21C101GCANNNC
CL21C101GCANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21C101GCANNNC
HK JDW NO:
700-CL21C101GCANNNC
Description:
100pF Ceramic Capacitor 2% 300 ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 3273
Step5Bar-code shipping tag
CL21C101GCANNNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    300 ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    Yes
  • Voltage
    100V
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm