  • CL21B473JBCNNND
CL21B473JBCNNND
advertisement
Manufacturer No:
CL21B473JBCNNND
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21B473JBCNNND
Package:
0805
Datasheet:
Description:
47nF Ceramic Capacitor 5% 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 15775
Step5Bar-code shipping tag
CL21B473JBCNNND
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    47nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm