  • CL21B471MBCNBNC
CL21B471MBCNBNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B471MBCNBNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21B471MBCNBNC
Package:
0805
Datasheet:
CL21B471MBCNBNC
Description:
470pF Ceramic Capacitor 20% 0805
Quantity:
In Stock : 15582
Step5Bar-code shipping tag
CL21B471MBCNBNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm