  • CL21B333KBANNND
CL21B333KBANNND
advertisement
Manufacturer No:
CL21B333KBANNND
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21B333KBANNND
Package:
0805
Datasheet:
Description:
33nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 4372
Step5Bar-code shipping tag
CL21B333KBANNND
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material
    Ceramic
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Dielectric
    Yes
  • Voltage
    50V
  • Height
    650μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm