  • CL21B153KOANNNC
CL21B153KOANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B153KOANNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21B153KOANNNC
Package:
0805
Datasheet:
CL21B153KOANNNC
Description:
15nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 16840
Step5Bar-code shipping tag
CL21B153KOANNNC
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    15nF
  • Voltage - Rated DC
    16V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Length
    2mm