  • CL21B153KB65PNC
CL21B153KB65PNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B153KB65PNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21B153KB65PNC
Description:
0.015μF Ceramic Capacitor 15% ppm/°C 2 Terminations
Quantity:
In Stock : 17607
Step5Bar-code shipping tag
CL21B153KB65PNC
  • Type
    Parameter
    Select All
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    0.015μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    0805
  • Positive Tolerance
    10%
  • Negative Tolerance
    10%
  • Height
    0.6mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm