  • CL21B102MBANNNC
CL21B102MBANNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL21B102MBANNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21B102MBANNNC
Package:
0805
Datasheet:
CL21B102MBANNNC
Description:
1nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 7389
Step5Bar-code shipping tag
CL21B102MBANNNC
  • Package / Case
    0805
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    20%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    1nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Multilayer
  • Height
    0.65mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm