  • CL21A476MRYNNNG
CL21A476MRYNNNG
advertisement
Manufacturer No:
CL21A476MRYNNNG
HK JDW NO:
700-CL21A476MRYNNNG
Description:
47μF 4V Ceramic Capacitor 20% 0805
Quantity:
In Stock : 13868
Step5Bar-code shipping tag
CL21A476MRYNNNG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    0805
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    47μF
  • Voltage - Rated DC
    4V
  • Dielectric
    X5R
  • Length
    2.0066mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.4478mm