  • CL21A105KAFNNNG
CL21A105KAFNNNG
advertisement
Manufacturer No:
CL21A105KAFNNNG
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL21A105KAFNNNG
Package:
0805
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0805
Quantity:
In Stock : 5664
Step5Bar-code shipping tag
CL21A105KAFNNNG
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
  • Depth
    1.25mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.25mm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.2446mm
  • Thickness
    1.3462mm