  • CL14A225KQ8NANC
CL14A225KQ8NANC
advertisement
Manufacturer No:
CL14A225KQ8NANC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL14A225KQ8NANC
Package:
0504
Datasheet:
Description:
2.2μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 4 Terminations 0504
Quantity:
In Stock : 1268
Step5Bar-code shipping tag
CL14A225KQ8NANC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0504
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    4
  • Termination
    Wraparound
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2μF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Capacitor Type
    ARRAY/NETWORK CAPACITOR
  • Dielectric
    X5R
  • Number of Elements
    2
  • Temperature Characteristics Code
    X5R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    6.3V
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Length
    1.37mm
  • Height Seated (Max)
    0.88mm
  • Width
    1mm