  • CL10C820JC8NNNC
CL10C820JC8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C820JC8NNNC
HK JDW NO:
700-CL10C820JC8NNNC
Description:
82pF Ceramic Capacitor 5% 0603
Quantity:
In Stock : 2097
Step5Bar-code shipping tag
CL10C820JC8NNNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
  • Tolerance
    5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    82pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm