  • CL10C750JB8NNND
CL10C750JB8NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL10C750JB8NNND
HK JDW NO:
700-CL10C750JB8NNND
Datasheet:
CL10C750JB8NNND
Description:
75pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 11032
Step5Bar-code shipping tag
CL10C750JB8NNND
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    75pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
  • Height
    0.9mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm