  • CL10C680KB8NNNC
CL10C680KB8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C680KB8NNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL10C680KB8NNNC
Package:
0603
Datasheet:
Description:
68pF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 17463
Step5Bar-code shipping tag
CL10C680KB8NNNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    68pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C