  • CL10C391GB8NNNC
CL10C391GB8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C391GB8NNNC
HK JDW NO:
700-CL10C391GB8NNNC
Description:
390pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 17833
Step5Bar-code shipping tag
CL10C391GB8NNNC
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    50V