  • CL10C391FB8NNNC
CL10C391FB8NNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10C391FB8NNNC
HK JDW NO:
700-CL10C391FB8NNNC
Description:
390pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 10594
Step5Bar-code shipping tag
CL10C391FB8NNNC
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Multilayer
  • Positive Tolerance
    1%
  • Negative Tolerance
    1%
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm