  • CL10C390GB8NNND
CL10C390GB8NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL10C390GB8NNND
HK JDW NO:
700-CL10C390GB8NNND
Description:
39pF Ceramic Capacitor 2% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 11643
Step5Bar-code shipping tag
CL10C390GB8NNND
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Tolerance
    2%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Height
    0.8mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm