  • CL10C1R5CB8NNND
CL10C1R5CB8NNND
advertisement
Manufacturer No:
CL10C1R5CB8NNND
HK JDW NO:
700-CL10C1R5CB8NNND
Datasheet:
CL10C1R5CB8NNND
Description:
1.5pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 4086
Step5Bar-code shipping tag
CL10C1R5CB8NNND
    Select All
  • Mount
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD PAPER, 13 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
    Yes
  • Positive Tolerance
    16.67%
  • Negative Tolerance
    16.67%
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm