  • CL10B224MO6NXNC
CL10B224MO6NXNC
advertisement
Manufacturer No:
CL10B224MO6NXNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL10B224MO6NXNC
Package:
0603
Datasheet:
Description:
220nF Ceramic Capacitor 20% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 1566
Step5Bar-code shipping tag
CL10B224MO6NXNC
  • Package / Case
    0603
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    16V
  • Height
    0.6mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm