  • CL10B105KQ8NNNL
CL10B105KQ8NNNL
advertisement
Manufacturer No:
CL10B105KQ8NNNL
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL10B105KQ8NNNL
Package:
0603
Datasheet:
Description:
1μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 0603
Quantity:
In Stock : 12000
Step5Bar-code shipping tag
CL10B105KQ8NNNL
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Published
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    6.3V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
  • Depth
    800μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
  • Length
    1.6mm