  • CL10B103KB85PNL
CL10B103KB85PNL
advertisement
Manufacturer No:
CL10B103KB85PNL
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL10B103KB85PNL
Package:
0603
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 10% 0603
Quantity:
In Stock : 14511
Step5Bar-code shipping tag
CL10B103KB85PNL
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603
  • Packaging
    Tape and Reel
  • Tolerance
    10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    800μm
  • Dielectric
    X7R
  • Voltage
    50V
  • Height
    800μm
  • Length
    1.6mm