  • CL10A226MR8NQDC
CL10A226MR8NQDC
advertisement
Manufacturer No:
CL10A226MR8NQDC
HK JDW NO:
703-CL10A226MR8NQDC
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
CL10A226MR8NQDC
Description:
CL 22μF 4V Ceramic Capacitor ±20% X5R 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm -55°C~85°C Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 17099
Step5Bar-code shipping tag
CL10A226MR8NQDC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2012
  • Series
    CL
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    4V
  • Capacitance
    22μF
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm