  • CL03C3R6BA3GNND
CL03C3R6BA3GNND
advertisement
Manufacturer No:
CL03C3R6BA3GNND
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL03C3R6BA3GNND
Package:
0201
Datasheet:
Description:
3.6pF Ceramic Capacitor 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 16449
Step5Bar-code shipping tag
CL03C3R6BA3GNND
  • Package / Case
    0201
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.6pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 13 INCH
    Yes
  • Positive Tolerance
    2.78%
  • Negative Tolerance
    2.78%