  • CL03C160JA3GNNC
CL03C160JA3GNNC
advertisement
Manufacturer No:
CL03C160JA3GNNC
Manufacturer:
Samsung Semiconductor
HK JDW NO:
700-CL03C160JA3GNNC
Package:
0201
Datasheet:
CL03C160JA3GNNC
Description:
16pF Ceramic Capacitor 5% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 0201
Quantity:
In Stock : 13283
Step5Bar-code shipping tag
CL03C160JA3GNNC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    16pF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Packing Method
    TR, CARDBOARD, 7 INCH
  • Depth
    300μm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
    0.3mm