  • CL-773F-CW18C4-SDW-T
CL-773F-CW18C4-SDW-T
advertisement
Manufacturer No:
CL-773F-CW18C4-SDW-T
Manufacturer:
Citizen
HK JDW NO:
167-CL-773F-CW18C4-SDW-T
Package:
2-SMD, No Lead
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
CL-773F-CW18C4-SDW-T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    2-SMD, No Lead
  • Supplier Device Package
    2016
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    773F
  • Size / Dimension
    2.04mm Lx1.64mm W
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Color
    White, Cool
  • Configuration
    Standard
  • Voltage - Forward (Vf) (Typ)
    3.5V
  • Viewing Angle
    120°
  • Current - Test
    1A
  • Forward Voltage
    3.5V
  • Lens Transparency
    Diffused
  • Lens Color
    White
  • Wavelength - Dominant
    6000K
  • Height
    750μm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.6256mm
  • Height (Max)
    0.75mm