  • CKR22CG392JM
CKR22CG392JM
advertisement
Manufacturer No:
CKR22CG392JM
HK JDW NO:
66-CKR22CG392JM
Datasheet:
CKR22CG392JM
Description:
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 3900pF 50V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C 2 Terminations Military Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
CKR22CG392JM
    Select All
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Height
    3.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm
  • Length
    6.6mm
  • Thickness
    2.34mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    Non-RoHS Compliant
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    3900pF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Dielectric
    C0G
  • Failure Rate
    M (1%)
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm