  • CKR22BX682KP
CKR22BX682KP
advertisement
Manufacturer No:
CKR22BX682KP
HK JDW NO:
66-CKR22BX682KP
Description:
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 6800pF 100V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C 2 Terminations Military Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
CKR22BX682KP
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    6800pF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Dielectric
    X7R
  • Failure Rate
    P (0.1%)
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Temperature Characteristics Code
    BX
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Height
    3.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm
  • Length
    6.6mm
  • Thickness
    2.34mm