  • CKR22BX561KR-LL
CKR22BX561KR-LL
advertisement
Manufacturer No:
CKR22BX561KR-LL
HK JDW NO:
66-CKR22BX561KR-LL
Description:
Military, MIL-PRF-39014, CKR22 560pF 200V Ceramic Capacitor ±10% BX 0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm -55°C~125°C Military Through Hole 2-DIP
Step5Bar-code shipping tag
CKR22BX561KR-LL
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.260Lx0.092W 6.60mmx2.34mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    BX
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    560pF
  • Depth
    2.34mm
  • Lead Pitch
    8.255mm
  • Dielectric
    X7R
  • Failure Rate
    R (0.01%)
  • Lead Spacing
    0.325 8.25mm
  • Height
    3.25mm
  • Height Seated (Max)
    0.175 4.45mm
  • Length
    6.604mm
  • Width
    2.3368mm