  • CKR14BX223KR
CKR14BX223KR
advertisement
Manufacturer No:
CKR14BX223KR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR14BX223KR
Description:
C(SIZE)T 22nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CKR14BX223KR
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm