  • CKR14BR224KP
CKR14BR224KP
advertisement
Manufacturer No:
CKR14BR224KP
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR14BR224KP
Description:
220nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CKR14BR224KP
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    220nF
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm