  • CKR14BR184KS
CKR14BR184KS
advertisement
Manufacturer No:
CKR14BR184KS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR14BR184KS
Description:
180nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Axial
Step5Bar-code shipping tag
CKR14BR184KS
  • Capacitance
    180nF
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/05
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Diameter
    3.56mm
  • Length
    9.91mm
  • Radiation Hardening
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C