  • CKR06BX334KR
CKR06BX334KR
advertisement
Manufacturer No:
CKR06BX334KR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR06BX334KR
Description:
330nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR06BX334KR
    Select All
  • Factory Lead Time
    26 Weeks
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    330nF
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/02
  • Lead Pitch
    5.08mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    50V
  • Size Code
    2909
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm