  • CKR06BX222MMTR2
CKR06BX222MMTR2
advertisement
Manufacturer No:
CKR06BX222MMTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR06BX222MMTR2
Description:
2.2nF Ceramic Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR06BX222MMTR2
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    2.2nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Height
    7.37mm
  • Length
    7.37mm