  • CKR06BX103MPVTR2
CKR06BX103MPVTR2
advertisement
Manufacturer No:
CKR06BX103MPVTR2
Manufacturer:
AVX Corporation
HK JDW NO:
66-CKR06BX103MPVTR2
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
10nF Ceramic Capacitor 20% Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR06BX103MPVTR2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Tolerance
    20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    10nF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm