  • CKR05BX821KS
CKR05BX821KS
advertisement
Manufacturer No:
CKR05BX821KS
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR05BX821KS
Description:
C(SIZE)T 820pF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR05BX821KS
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
    no
  • Part Status
    Active
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    820pF
  • Depth
    2.29mm
  • Lead Pitch
    5.08mm
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    200V
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm