  • CKR05BX332KR
CKR05BX332KR
advertisement
Manufacturer No:
CKR05BX332KR
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-CKR05BX332KR
Datasheet:
CKR05BX332KR
Description:
C(SIZE)T 3.3nF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations Radial
Step5Bar-code shipping tag
CKR05BX332KR
    Select All
  • Factory Lead Time
    13 Weeks
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Published
    2011
  • Series
    C(SIZE)T
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn60Pb40)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    2.29mm
  • Reference Standard
    MIL-PRF-39014/01
  • Lead Pitch
    5.08mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    100V
  • Size Code
    1909
  • Height
    4.83mm
  • Length
    4.83mm