  • CKCL22C0G1H331K
CKCL22C0G1H331K
advertisement
Manufacturer No:
CKCL22C0G1H331K
HK JDW NO:
769-CKCL22C0G1H331K
Package:
0805
Purchasing and Inquiry
CKCL22C0G1H331K Overview
It has a temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C.It is packaged in a 0805 case.There is no terminal pitch on this part.Normally, this electrical part will operate at a voltage of 50V volts DC.
CKCL22C0G1H331K Features
A temperature coefficient of 30ppm/Cel ppm/°C
a 1mm terminal pitch
CKCL22C0G1H331K Applications
There are a lot of TDK Corporation CKCL22C0G1H331K applications of capacitor networks.
Step5Bar-code shipping tag
CKCL22C0G1H331K
    Select All
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    4
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    330pF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Terminal Pitch
    1mm
    C0G
  • Network Type
    ISOLATED C NETWORK
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm